برنامه Sunbird
خبرها همه مطالب

Sunbird تلاش‌های خود را برای آوردن iMessage به اندروید در میان نگرانی‌های امنیتی متوقف می‌کند.

  • برنامه Sunbird که قصد دارد iMessage را برای کاربران اندروید بیاورد، به‌دلیل مشکلات امنیتی مطرح شده در این هفته، توسعه برنامه خود را متوقف و این برنامه را از Play Store خارج کرده است.

برنامه Sunbird چیست؟

پیام‌رسان Sunbird در سال 2021 تأسیس شد. طبق داده‌های Crunchbase درمجموع 2.9 میلیون دلار بودجه دریافت کرد.

زمانی Sunbird مورد توجه قرار گرفت که شرکتNothing  (که توسط کارل پی یکی از بنیانگذاران OnePlus راه اندازی شده بود)، در اوایل این ماه اعلام کرد که از فناوری Sunbird برای آوردن iMessage به اندروید از طریق Nothing Chats استفاده می‌کند.

وب‌سایت Sunbird این برنامه را به‌عنوان یکپارچه کننده‌ی معروف‌ترین برنامه‌های پیام‌رسانی جهان در یک برنامه واحد، با پشتیبانی از iMessage، SMS/MMS، Facebook Messenger و WhatsApp توصیف می‌کند.

استفاده از این برنامه در دستگاه اندرویدی به کاربران اندروید اجازه می‌دهد تا پیام‌هایی را به کاربران آیفون ارسال کنند. این پیام‌ها که به‌عنوان حباب‌های آبی iMessage به‌جای پیام‌های متنی سبز ارسال می‌شوند. این برنامه ادعا می‌کرد که از رمزگذاری سرتاسر و پیام‌رسانی محرمانه برای مکالمات اندروید به آیفون برخوردار است. اما این ادعاها زیر سوال رفتند و منجر به توقف این برنامه شدند.

در ضمن جهت افزایش امنیت گوشی اندرویدی خود می‌توانید مقاله‌ی ما را با عنوان راهکارهای افزایش امنیت گوشی اندرویدی، مطالعه بفرمایید.

اطلاع‌رسانی برنامه Sunbird به کاربران

Sunbird با ارسال یک اعلان کاربران خود را از متوقف شدن این برنامه مطلع کرد. در این اطلاعیه این‌گونه بیان شد: “زمانی که آماده ادامه کار شدیم، شما را به‌روزرسانی خواهیم کرد”.

همچنین 9to5Google اظهار داشت که توسعه این برنامه را برای بررسی نگرانی‌های امنیتی متوقف می‌کنند.

این شرکت  در تاریخ 19 نوامبر در Discord خود گفت: “ما به‌طور موقت برنامه را از دسترس خارج کرده‌ایم، زیرا قصد داریم تا تجزیه‌وتحلیل امنیتی دقیقی انجام دهیم. به‌محض آگاهی از مشکلات امنیتی احتمالی و برطرف کردن آن‌ها، به جامعه باز خواهیم گشت”.

چندین کاربر در Subreddit Sunbird خاطرنشان کردند که یک اعلان از این شرکت در مورد خاموش شدن برنامه دریافت کرده‌اند.

“ما به‌طور شبانه‌روزی کار خواهیم کرد تا به نگرانی‌های موجود رسیدگی کنیم و در نهایت تجربه کاربران را بهبود بخشیم. پیمایش مطبوعات و تعهدات شریک ما باعث شدند تا زودتر پیامی ارسال نکنیم. هنوز چیزهای زیادی در جریان است و ما به موفقیت Sunbird متعهد هستیم”.

بااین‌حال، پیش از این اعلام‌ها، چندین محقق به وجود نقص‌های امنیتی در برنامه Sunbird اشاره کردند.

خط مقدم محافظت از امنیت کامپیوتر شما، استفاده از آنتی‌ویروسی است که قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد و مدام به‌روزرسانی شود. ما در مجموعه‌ی شیدافزار برای این نگرانی شما عزیزان، ضدویروس و امنیت اینترنتی شید را پیشنهاد می‌کنیم.

در نسخه امنیت اینترنتی شید شما می‌توانید در برابر ویروس‌ها ایمن باشید، در مقابل تهدیدهای اینترنتی محافظت شوید و نگران ایمنی خریدها، پرداخت‌ها و کارهای بانکی‌تان نباشید. همچنین کنترل برنامه‌های دستگاه‌تان را در دست بگیرید.

جهت آشنایی بیشتر با محصولات ما روی تصویر زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.