برنامه Spyrix
امنیت و هک همه مطالب

آیا Spyrix خطرناک است؟

ازآنجایی‌که دنیای پس‌از همه‌گیری کرونا مدل‌های دورکاری و ترکیبی از آن‌ها را گسترش داد، کارفرمایان به‌دنبال راه‌هایی هستند تا کارکنان خود را در صورت عدم حضور فیزیکی در دفتر، تحت نظر داشته باشند. این تحت‌نظر گرفتن می‌تواند به معنای هرچیزی باشد، از تماس‌های همگام‌سازی مکرر گرفته تا نصب نرم‌افزارهای جاسوسی در رایانه‌های کاری. در برخی موارد، کارفرمای شما ممکن است بخواهد برنامه‌ای مانند Spyrix را روی مک بوک شما نصب کند تا نحوه گذراندن زمان شما را بهتر پیگیری کند. اما اگر برنامه Spyrix را در مک خود پیدا کردید و کسی در محل کار این برنامه را برای شما نصب نکرده بود چه؟

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد چیستی برنامه Spyrix، نحوه عملکرد آن و چگونگی حذف Spyrix، صحبت کنیم.

در ضمن اگر علاقمند به کسب آگاهی در مورد روش‌های افزایش امنیت حریم شخصی خود در فضای آنلاین هستید، می‌توانید مقاله‌ی ما را با عنوان آشنایی با راهکارهای افزایش امنیت سایبری، مطالعه بفرمایید.

فهرست مطالب

Spyrix Keylogger چیست؟

برنامه Spyrix یک نرم‌افزار جاسوسی رایگان است که هرکسی می‌تواند آن را بر روی هر دستگاهی نصب و اجرا کند. استفاده از Spyrix بدون اجازه کاربر غیرقانونی است.

این نرم‌افزار چیزی بیش از ضبط و ثبت ضربه‌های صفحه‌کلید انجام می‌دهد. شخصی که از برنامه استفاده می‌کند همچنین می‌تواند ازطریق یک حساب وب به تمام داده‌های دستگاهی که درحال جاسوسی است، دسترسی پیدا کند. این حساب تمام اطلاعات نظارت را در داشبورد Spyrix نگه می‌دارد.

Spyrix Keylogger برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

Spyrix می‌تواند هرچیزی را که کاربر روی صفحه‌کلید خود تایپ می‌کند ضبط، اسکرین‌شات بگیرد، هک صفحه نمایش زنده را انجام دهد و وب‌کم شما را از راه دور روشن کند.

ویژگی‌های دیگر برنامه Spyrix عبارتند از:

1. فعالیت برنامه:

برنامه‌های درحال اجرا زنده را نشان می‌دهد.

3. فعالیت کاربر:

ثبت افرادی که از دستگاه استفاده می‌کنند و چه زمانی از آن استفاده می‌کنند.

4. نصب از راه دور:

ازطریق دسترسی وب بر روی دستگاه‌هایی که در راه دور هستند، نصب می‌شود.

5. نظارت بر خدمات جستجو:

می‌تواند عبارات جستجو را تشخیص دهد.

6. دستگاه‌های خارجی:

می‌توانند از اتصالات USB، فعالیت چاپگر و درایوهای جداشدنی جاسوسی کنند.

7. حالت نامرئی:

در پس‌زمینه اجرا می‌شود و در لیست برنامه‌های درحال اجرا و نصب‌شده، دسکتاپ یا منوی استارت نشان داده نمی‌شود.

8. هشدارهای کلیدواژه:

می‌تواند کلمات کلیدی خاصی را شناسایی کرده و هشدار صادر کند.

راه‌های زیادی وجود دارد که جاسوس‌افزار می‌تواند به رایانه، تلفن هوشمند یا دستگاه‌های دیگر شما وارد شود. برای نصب برنامه، شخصی باید آن را دانلود کرده و به‌صورت فیزیکی یا از راه دور از طریق وب اجرا کند.

اگر با استفاده از برنامه‌های نظارت از راه دور کارمندان موافقت کرده باشید، ممکن است شرکتی که در آن کار می‌کنید آن را نصب کرده باشد. علاوه‌بر این، اگر شما زیر سن قانونی هستید، ممکن است والدینتان آن را دانلود کرده باشند.

به‌غیر از این موارد، ممکن است بدون اینکه بدانید چیست آن را نصب کنید. یا ممکن است برای نصب آن فریب خورده باشید. برنامه‌ها را می‌توان با دانلود آن‌ها، کلیک کردن بر روی یک پیوند، یا حتی بازدید از یک وب‌سایت و دادن مجوز یا پذیرش به‌روزرسانی، نصب کرد.

همچنین باید هنگام دانلود برنامه‌های همراه را نیز بررسی کنید.

آیا برنامه Spyrix بدافزار است؟

بدافزارها، برای جاسوسی، آسیب، اختلال یا دسترسی غیرمجاز به یک دستگاه کدگذاری می‌شوند. درحالی‌که برخی از برنامه‌ها توسط مجرمان سایبری کدگذاری می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند، برخی دیگر در یک منطقه خاکستری قرار دارند.

این‌ها شامل نرم‌افزار نظارت بر کارمندان، برنامه‌های نظارت والدین بر کودکان و سایر نرم‌افزارهای جاسوسی تجاری باشند که پتانسیل استفاده برای مقاصد مجرمانه را نیز دارند. اگر کاربر اجازه نصب و استفاده از Spyrix را نداده باشد، این بدافزار است. بنابراین طبق قانون همچین کاری ممنوع است.

یک برنامه ضدویروس معتبر را از یک منبع مطمئن و امن نصب کنید. هربار که یک برنامه جدید را دانلود می‌کنید، یک اسکن را برای بررسی موفقیت‌آمیز بودن دانلود و یافتن هرگونه کد مخرب، اجرا کنید.

خط مقدم محافظت از امنیت کامپیوتر شما، استفاده از آنتی‌ویروسی است که قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد و مدام به‌روزرسانی شود. ما در مجموعه‌ی شیدافزار برای این نگرانی شما عزیزان، ضدویروس و امنیت اینترنتی شید را پیشنهاد می‌کنیم.

در نسخه امنیت اینترنتی شید شما می‌توانید در برابر ویروس‌ها ایمن باشید، در مقابل تهدیدهای اینترنتی محافظت شوید و نگران ایمنی خریدها، پرداخت‌ها و کارهای بانکی‌تان نباشید. همچنین کنترل برنامه‌های دستگاه‌تان را در دست بگیرید.

جهت آشنایی بیشتر با محصولات ما روی تصویر زیر کلیک کنید.

حذف Spyrix Free Keylogger در ویندوز

در اینجا یک آموزش گام‌به‌گام برای حذف کامل Spyrix Free Keylogger از رایانه شما آورده شده است. این روش 99 درصد مواقع درست کار می‌کند.

Spyrix Free Keylogger را از کنترل پنل حذف کنید:

با استفاده از کنترل پنل می‌توانید Spyrix Free Keylogger را حذف کنید. باید به‌درستی فرایند حذف انجام شود. با این حال، توصیه می کنیم از IObit Uninstaller برای تمیز کردن موارد باقی مانده پس از حذف استفاده کنید

2 راه برای حذف Spyrix Free Keylogger از ویندوز وجود دارد:

راه اول

 • روی دکمه Start کلیک کنید.
 • در منوی باز شده، تنظیمات را انتخاب کنید.
 • System را انتخاب کنید.
 • Apps & features را انتخاب و Spyrix Free Keylogger را در لیست پیدا کنید.
 • روی آن کلیک کنید و سپس روی دکمه Uninstall در نزدیکی آن را انتخاب نمایید.

راه دوم (کلاسیک)

 • روی دکمه Start کلیک راست کنید.
 • در منوی باز شده، برنامه‌ها و ویژگی‌ها را انتخاب کنید.
 • Spyrix Free Keylogger را در لیست پیدا کنید. روی آن کلیک کنید و سپس روی دکمه Uninstall در بالا کلیک کنید

چگونه Spyrix Keylogger رایگان را از مک خود حذف کنید؟

با انجام چند مرحله می‌توانید این نرم‌افزار را به‌صورت دستی حذف کنید. به‌دلیل اینکه برنامه معمولاً در پس‌زمینه اجرا می‌شود، پس‌از روشن کردن مک خود، ابتدا باید برنامه را ببندید و سپس آن را حذف کنید.

Spyrix را به‌صورت دستی حذف کنید:

برای حذف Spyrix از مک:

 • با فشار دادن Option-Command-Esc، Spyrix را خاموش کنید. با این کار منوی Force Quit باز می‌شود.
 • Spyrix Keylogger را در لیست برنامه‌ها پیدا کنید.
 • روی Force Quit کلیک کنید.
 • به پنجره Finder بروید و Applications را انتخاب کنید.
 • روی Control راست کلیک کرده یا نگهدارید و روی Spyrix Keylogger کلیک کنید.
 • انتقال به سطل زباله را انتخاب کنید.

ممکن است Spyrix، مانند هر بدافزار یا نرم‌افزار جاسوسی دیگر، فایل‌های موقت یا دائمی را نیز در پوشه‌ها، سیستم و حافظه پنهان شما ایجاد کند.

جمع‌بندی

برای نصب نرم‌افزارهای جاسوسی، کی لاگرها و بدافزارها بر روی سیستم شما به یک هکر حرفه‌ای نیاز است.

امروزه، سایت‌های بی‌شماری برنامه‌ها و نرم‌افزارهایی را ارائه می‌دهند که نه‌تنها می‌توانند حقوق حریم خصوصی شما را نقض کنند، بلکه آسیب‌های زیادی را به بار می‌آورند. پیشگیری و انجام اقدامات صحیح بهترین راه برای جلوگیری از نقض حریم خصوصی شما است.

دوست عزیز

به انتهای این مقاله رسیدیم. از اینکه تا به اینجای کار با ما همراه بودید، سپاسگزاریم. خوشحال می‌شویم که نظر شما عزیزان را در قسمت کامنت مطالعه کنیم. اگر به مطالب بیشتر در حوزه‌ی امنیت و هک علاقمندید می‌توانید وبلاگ ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.