حفره امنیتی گوگل
خبرها همه مطالب

گوگل دو حفره امنیتی حیاتی را برطرف کرد

  • به‌تازگی گوگل نسخه 86.0.4240.198 کروم را منتشرکرد که حاوی اصلاحیه برای 2 حفره امنیتی آن است.

با احتساب این 2 حفره، در واقع گوگل در مدت بسیار کوتاهی 5 حفره امنیتی و حیاتی را وصله کرده است. این 2 باگ، چهارمین و پنجمین حفره‌ امنیتی گوگل هستند، که گوگل به‌تازگی اصلاح و به‌روزرسانی کرد.

این دفعه تفاوت در این است که با این‌که 3 حفره اول به‌وسیله متخصصان داخلی گوگل کشف شد، این 2 حفره اخیر را اشخاص ثالث به گوگل اطلاع دادند.

گوگل جزئیات حملات به این حفره‌های امنیتی را گزارش نمی‌کند.

در ضمن اگر به‌دنبال راهکارهایی، برای بالابردن امنیت کامپیوتر خود هستید میتوانید مقاله‌ی ما؛ امنیت کامپیوتر شخصی و روش‌های بهبود آن را مطالعه کنید.

نام‌گذاری این 2 باگ امنیتی

بنا بر تغییراتی که در کروم انجام شد، این 2 باگ حیاتی به‌شکل زیر نام‌گذاری شده‌اند:

  • CVE-2020-16013
  • “پیاده‌سازی نامناسب در V8” که اشاره به قسمتی از کد کروم دارد که کد جاوا اسکریپت را اجرا می‌کند.
  • CVE-2020-16017
  • خرابی حافظه پس از آزادسازی در کامپوننت Site Isolation که قسمتی از کروم است که داده‌های سایت‌ها را از هم جدا می‌کند.
  • CVE-2020-16010
  • یک حفره حیاتی دیگر در کروم اندروید می‌باشد که قسمت رابط کاربر آن را تحت‌تأثر قرار می‌دهد.اکثر حفره‌های امنیتی حیاتی در حملات محدود و به‌صورت گزینشی مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند و بیشتر کاربران نباید نگران آن‌ها باشند.

درحالی‌که میزان خطر برای کاربر نوعی نامشخص است اما توصیه می‌شود که کاربران کروم به آخرین نسخه کروم به‌روزرسانی کنند. این کار را از طریق مکانیزنم به‌روزرسانی داخلی کروم که در منوی Help قرار دارد، انجام دهید.

خط مقدم محافظت از امنیت کامپیوتر شما، استفاده از آنتی‌ویروسی است که قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد و مدام به‌روزرسانی شود. ما در مجموعه‌ی شیدافزار برای این نگرانی شما عزیزان، ضدویروس و امنیت اینترنتی شید را پیشنهاد می‌کنیم.

در نسخه امنیت اینترنتی شید شما می‌توانید در برابر ویروس‌ها ایمن باشید، در مقابل تهدیدهای اینترنتی محافظت شوید و نگران ایمنی خریدها، پرداخت‌ها و کارهای بانکی‌تان نباشید. همچنین کنترل برنامه‌های دستگاه‌تان را در دست بگیرید.

جهت آشنایی بیشتر با محصولات ما روی تصویر زیر کلیک کنید.

۱ دیدگاه

  • […] ردیاب‌های گوگل در ۷۵ درصد از یک میلیون وبسایت مطرح دیده شده است. معنایش آن است که آن‌ها نه تنها چیزهایی که جستجو می‌کنید را رصد می‌کنند بلکه وب سایت‌هایی که بازدید می‌کنید را نیز در نظر دارند. تمام این داده‌ها را برای تولید تبلیغاتی که در تمام اینترنت دیده می‌شود استفاده می‌کنند. داده‌های شخصی شما می‌تواند به وسیله رأی دادگاه در دسترس وکلا قرار گیرد که شامل مواردی نظیر دادخواست طلاق نیز می‌باشد. گوگل بالغ بر ۱۵۰ هزار درخواست داده را در سال ۲۰۱۹ پاسخ داد!مطالعه نمایید: حالت مخفی (INCOGNITO) مرورگر وب چطور کار می‌کندتعداد روزافزونی از مردم در حال پی‌بردن به خطر وابستگی به یک شرکت برای همه خدمات اینترنتی هستند. اگر شما نیز جزیی از مردمی هستید که نسبت به جمع آوری بیش از حد داده توسط گوگل احساس خطر می‌کنند پس مقاله درستی را مطالعه می‌کنید. ما چندین پیشنهاد جایگزین برای خدمات گوگل ارائه می‌کنیم. اکثراً رایگان هستند گرچه آن‌هایی که پولی هستند ارزشش را دارند. هزینه استفاده نکردن از سرویس‌های جایگزین هزینه‌ای است که از حریم خصوصی خود می‌پردازید.مطالعه نمایید: گوگل دو حفره امنیتی حیاتی را وصله می‌کند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.