خبرها همه مطالب

افزایش توانایی جمینی گوگل در اندروید!

  • افزایش توانایی جمینی گوگل در اندروید و همکاری با Messages و YouTube!

به‌زودی جمینی گوگل در اندروید (جایگزین هوش مصنوعی آن برای دستیار گوگل)، از توانایی خود برای ادغام عمیق با سیستم‌عامل موبایل اندروید و برنامه‌های گوگل استفاده خواهد کرد.

در کنفرانس توسعه‌دهندگان Google I/O 2024 در روز سه‌شنبه، این شرکت اعلام کرد که کاربران می‌توانند به روش‌های بیشتری از پوشش Gemini استفاده کنند. همچنین آن‌ها درحال به‌روزرسانی مدل هوش مصنوعی داخلی اندروید، Gemini Nano نیز هستند.

در واقع، به‌زودی، کاربران اندروید می‌توانند تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی را مستقیماً به جی‌میل، پیام‌های گوگل و سایر برنامه‌های خود بکشند و رها کنند.

در همین حال، گوگل می‌گوید کاربران یوتیوب می‌توانند روی گزینه‌ی «از این ویدئو بپرس» ضربه بزنند تا اطلاعات خاصی را از داخل ویدئوی یوتیوب پیدا کنند.

Gemini Advanced چیست؟

کسانی که برای Gemini Advanced ارتقا یافته هزینه اشتراک پرداخت می‌کنند، می‌توانند از گزینه «از این پی‌دی‌اف بپرس» استفاده کنند که به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به خواندن تمام صفحات، پاسخ‌ها را به‌طور مستقیم از سند دریافت کنید.

مشترکین Gemini Advanced ماهیانه 19.99 دلار برای دسترسی به هوش مصنوعی پرداخت می‌کنند. همچنین 2 ترابایت فضای ذخیره‌سازی به‌همراه سایر مزایای Google One دریافت خواهند کرد.

قبلاً، Gemini در اندروید می‌توانست کارهای دیگری مانند ایجاد زیرنویس روی عکس‌ها، پرسیدن سؤالات درباره مقاله‌هایی که می‌خوانید و انجام سایر وظایف AI مولد، مشابه سایر ربات‌های چت هوش مصنوعی، انجام دهد.

بااین‌حال، OpenAI رویداد گوگل را به نمایش گذاشت تا یک مدل GenAI، GPT-4o (با o مخفف “omni”)، که با متن، گفتار و ویدئو، از جمله آنچه دوربین گوشی می‌بیند، کار می‌کند. بنابراین باوجود مزایای داخلی Gemini، رقابت زیادی در بین رقبا خواهد داشت.

گوگل و آینده جمینی

گوگل می‌گوید جدیدترین ویژگی‌های Gemini در اندروید طی چند ماه آینده برای صدها میلیون دستگاه پشتیبانی‌شده، عرضه خواهد شد. با گذشت زمان، Gemini تکامل می‌یابد تا پیشنهادات دیگری در رابطه با آنچه روی صفحه نمایش شما است نیز ارائه دهد.

در همین حال، مدل پایه روی دستگاه در اندروید، Gemini Nano، ارتقا می‌یابد تا چندوجهی را شامل شود. این بدان معناست که می‌تواند ورودی متن و همچنین سایر ابزارهای پردازش اطلاعات، از جمله مناظر، صداها و زبان گفتاری را پردازش کند.

 

خط مقدم محافظت از امنیت کامپیوتر شما، استفاده از آنتی‌ویروسی است که قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد و مدام به‌روزرسانی شود. ما در مجموعه‌ی شیدافزار برای این نگرانی شما عزیزان، ضدویروس و امنیت اینترنتی شید را پیشنهاد می‌کنیم.

در نسخه امنیت اینترنتی شید شما می‌توانید در برابر ویروس‌ها ایمن باشید، در مقابل تهدیدهای اینترنتی محافظت شوید و نگران ایمنی خریدها، پرداخت‌ها و کارهای بانکی‌تان نباشید. همچنین کنترل برنامه‌های دستگاه‌تان را در دست بگیرید.

جهت آشنایی بیشتر با محصولات ما روی تصویر زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.