خبرها همه مطالب

گوگل Find My Device خود را راه‌اندازی کرد!

  • روز دوشنبه اعلام شد که گوگل Find My Device خود را راه‌اندازی کرد.

این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد که گوگل شبکه ارتقا یافته Find My Device خود را در ایالات متحده و کانادا راه‌اندازی می‌کند. این شبکه به‌زودی در اختیار کاربران اندروید در سراسر جهان قرار خواهد گرفت. این شبکه، می‌تواند به کاربران کمک کند تا دستگاه‌های Android خود را پیدا کنند.

شبکه Find My Device، که شبیه به شبکه Find My Apple است، با دستگاه‌های دارای Android 9 کار می‌کند.

با این ویژگی، کاربران می‌توانند تلفن‌ها و تبلت‌های اندرویدی خود را (حتی زمانی که آفلاین هستند) با زنگ زدن یا مشاهده موقعیت مکانی خود روی نقشه پیدا کنند. در سرویس قبلی گوگل، تلفن‌های گم‌شده می‌بایست به اینترنت متصل می‌شدند تا مکان‌یابی آن‌ها فعال شود.

شبکه ارتقا یافته همچنین به کاربران پیکسل 8 و 8 پرو این امکان را می‌دهد که دستگاه‌های خود را درصورت خاموش بودن یا اتمام باتری نیز، پیدا کنند.

از ماه می، کاربران اندروید می‌توانند موارد روزمره مانند کلید یا کیف پول خود را پیدا کنند. گوگل تگ‌های ردیاب بلوتوث Chipolo و Pebblebee را در برنامه Find My Device یکپارچه می‌کند.

اطلاع رسانی گوگل

گوگل می‌گوید، این برچسب‌ها به‌طور خاص برای شبکه Find My Device طراحی می‌شوند و با هشدارهای ردیاب ناشناخته در سراسر Android و iOS سازگار خواهند بود. تا از کاربران در برابر ردیابی‌های مشکوک محافظت کنند. کاربران می‌توانند انتظار داشته باشند که برچسب‌های سازگار موتورولا، Jio و Eufy را در اواخر امسال دریافت کنند.

این خبر درحالی منتشر شد که سال گذشته اپل و گوگل اعلام کردند که با یکدیگر همکاری خواهند کرد. این همکاری به یک ابتکار قابل توجه در سطح صنعت منجر خواهد شد تا درصورت ردیابی ناخواسته از بلوتوث دستگاه‌ها به کاربران هشدار دهند.

شبکه جدید Find My Device نیز با ابزارهای خانه هوشمند Nest ادغام می‌شود و میزان نزدیکی دستگاه گمشده به دستگاه‌های Nest را نشان می‌دهد.

اریک کی، معاون مهندسی گوگل، در یک پست وبلاگی نوشت:

«Find My Device به‌طور پیش‌فرض ایمن و همراه با طراحی خصوصی است». «حفاظت‌های چندلایه تعبیه‌شده در شبکه Find My Device به شما کمک می‌کند باوجوداینکه کنترل دستگاه‌های متصل به شبکه Find My Device را در اختیار دارید ایمن بمانید و اطلاعات شخصی‌تان را خصوصی نگهدارید. این شامل رمزگذاری سرتاسر داده‌های مربوط به مکان و همچنین گزارش‌دهی انبوه مکان دقیق دستگاه شما است. درواقع، در نوع خود اولین ویژگی امنیتی است که محافظت بیشتری در برابر ردیابی ناخواسته موقعیت خانه یا مکان خصوصی شما را، ارائه می‌کند.

گوگل اظهار داشت: به‌زودی شبکه Find My Device با هدفون‌های JBL، Sony و دیگران کار خواهد کرد.

خط مقدم محافظت از امنیت کامپیوتر شما، استفاده از آنتی‌ویروسی است که قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد و مدام به‌روزرسانی شود. ما در مجموعه‌ی شیدافزار برای این نگرانی شما عزیزان، ضدویروس و امنیت اینترنتی شید را پیشنهاد می‌کنیم.

در نسخه امنیت اینترنتی شید شما می‌توانید در برابر ویروس‌ها ایمن باشید، در مقابل تهدیدهای اینترنتی محافظت شوید و نگران ایمنی خریدها، پرداخت‌ها و کارهای بانکی‌تان نباشید. همچنین کنترل برنامه‌های دستگاه‌تان را در دست بگیرید.

جهت آشنایی بیشتر با محصولات ما روی تصویر زیر کلیک کنید.

امنیت اینترنتی شید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.