اندروید 14
خبرها همه مطالب

اندروید 14 و شکست آن در بهبود امنیت

  • درحالی‌که هدف اندروید 14 ارتقای تجربه کاربر و تقویت امنیت بود، یکی از ویژگی‌های خاص آن که بر باز کردن قفل خودکار تمرکز دارد مورد توجه زیادی قرار گرفت.

گوگل با معرفی امکان بازگشایی خودکار برای تمام پین‌هایی که حداقل 6 رقمی هستند، به‌دنبال بهبود امنیت بود.

اما، به‌تازگی نگرانی‌هایی در مورد میزان اثربخشی این ویژگی تقویت‌کننده و افزایش‌دهنده امنیت ایجاد شده است. نشانه بصری که طول پین را نشان می‌دهد نمی‌تواند بین پینی که دقیقاً 6 رقم دارد و یک پین طولانی‌تر تمایز قائل شود.

در نتیجه، هنگامی که یک پین 6 رقمی وارد می‌شود، پیکان «Enter» » ناپدید می‌شود. و به‌طور ناخواسته به ناظران نشان می‌دهد که کد شامل 6 رقم است.

تیم امنیتی Google شروع به بررسی دقیق این ویژگی کرده است. زیرا هدف اصلی امنیت پین جلوگیری از ارائه هرگونه سرنخ در مورد طول یا ترکیب کد است.

خوشبختانه، غیرفعال کردن این ویژگی ساده است. در طول فرآیند وارد کردن یک پین شش رقمی جدید، یک چک باکس ظاهر می‌شود. که به کاربران این امکان را می‌دهد که به‌راحتی ویژگی باز کردن قفل خودکار را خاموش کنند.

افزایش تدابیر امنیتی یکی از جنبه‌های حیاتی پیشرفت فناوری است. و این قابل ستایش است که گوگل قصد داشت با نسخه‌ی اندروید 14 امنیت پین را بهبود بخشد. بااین‌حال، این کشف اخیر اهمیت آزمایش کامل و توجه به جزئیات را برجسته می‌کند.

همان‌طور که تکنولوژی به تکامل خود ادامه می‌دهد. برای توسعه‌دهندگان بسیار مهم است که به‌طور مداوم ویژگی‌های امنیتی را برای محافظت از حریم خصوصی کاربران به‌طور موثر ارزیابی و ارتقا دهند.

هشدارهای امنیتی برای کاربران اندروید 14

اگر در مورد استفاده از پین برای باز کردن قفل گوشی خود ابهام دارید، دستگاه‌های اندرویدی 3 روش جایگزین را به کاربران خود، ارائه می‌دهند.

کاربران که به الگوهای بصری تمایل دارند می‌توانند از باز کردن قفل الگو استفاده کنند. که شبکه‌ای 3×3 از نقطه‌ها را نمایش می‌دهد که روی آن یک الگوی آسان برای به خاطر سپردن ترسیم می‌کنند.

وقتی از یک الگو برای امنیت خود استفاده می کنید. مانند PIN، تلفن ورودی‌های شما را با انیمیشنی تقلید می‌کند. که اگر فردی در نزدیکی شما چشمان کنجکاوی داشته باشد متوجه می‌شود که الگوی شما چیست.

می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر، این ویژگی را در تنظیمات غیرفعال کنید.در واقع، «مشاهده کردن الگو» را خاموش کنید.

برای خاموش کردن انیمیشن:

  • به تنظیمات گوشی خود بروید.
  • امنیت و حریم خصوصی را پیدا کنید.
  • روی باز کردن قفل دستگاه Device unlock کلیک کنید.
  • روی نماد چرخ‌دنده در کنار قفل صفحه کلیک کنید.
  • حریم خصوصی پین پیشرفته Enhanced PIN privacy را فعال کنید.

همچنین می‌توانید تأیید خودکار باز کردن قفل را در پین‌های 6 رقمی در این بخش تغییر دهید.

علاوه‌بر این، می‌توانید از یک رمز عبور الفا عددی حداقل 4 کاراکتری استفاده کنید. این ممکن است امن‌ترین روش باشد اما همچنین دارای بالاترین پتانسیل فراموش شدن نیز است.

خط مقدم محافظت از امنیت کامپیوتر شما، استفاده از آنتی‌ویروسی است که قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد و مدام به‌روزرسانی شود. ما در مجموعه‌ی شیدافزار برای این نگرانی شما عزیزان، ضدویروس و امنیت اینترنتی شید را پیشنهاد می‌کنیم.

در نسخه امنیت اینترنتی شید شما می‌توانید در برابر ویروس‌ها ایمن باشید، در مقابل تهدیدهای اینترنتی محافظت شوید و نگران ایمنی خریدها، پرداخت‌ها و کارهای بانکی‌تان نباشید. همچنین کنترل برنامه‌های دستگاه‌تان را در دست بگیرید.

جهت آشنایی بیشتر با محصولات ما روی تصویر زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.