AI
خبرها همه مطالب

آمازون و میزبانی از مدل‌های AI سفارشی

  • آمازون می‌خواهد میزبان مدل‌های AI سفارشی شرکت‌ها شود!

کسب‌وکار رایانش ابری آمازون، AWS، قصد دارد تا با میزبانی از شرکت‌ها، مدل‌های AI مولد سفارشی خود را به‌خوبی تنظیم کند. امروز، AWS راه‌اندازی سفارشی مدلImport  که یک ویژگی جدید در Bedrock است، مجموعه‌ای از خدمات مولد مبتنی‌بر هوش مصنوعی AWS را اعلام کرد.

این ویژگی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد مدل‌های هوش مصنوعی تولیدی داخلی خود را به‌عنوان APIهای کاملاً مدیریت‌شده وارد کرده و به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

مدل‌های اختصاصی شرکت‌ها، پس‌از وارد شدن، از زیرساختی مشابه سایر مدل‌های هوش مصنوعی موجود در کتابخانه Bedrock بهره می‌برند (مانند Meta’s Llama 3 یا Anthropic’s Claude 3).

آن‌ها همچنین ابزارهایی برای گسترش دانش خود، تنظیم دقیق آن‌ها و اجرای اقدامات حفاظتی خواهند داشت.

Vasi Philomin، معاون هوش مصنوعی مولد در AWS در مصاحبه‌ای با TechCrunch گفت: «مشتریانی بودند که مدل‌های خود را با استفاده از ابزارهای دیگر و خارج از Bedrock تنظیم یا ساخته‌اند.

این قابلیت سفارشی مدل Import به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مدل‌های اختصاصی خود را به Bedrock بیاورند و آن‌ها را درست در کنار تمامی مدل‌های دیگری که موجود در Bedrock هستند، ببینند. و در نهایت با تمام گردش‌های کاری که از قبل در Bedrock موجود است از آن‌ها استفاده کنند».

واردات مدل‌های سفارشی

براساس نظرسنجی اخیر Cnvrg، زیرمجموعه متمرکز هوش مصنوعی اینتل، اکثر شرکت‌ها با ساختن مدل‌ها و اصلاح آن‌ها در برنامه‌های خود به هوش مصنوعی مولد نزدیک می‌شوند. این شرکت‌ها می‌گویند که زیرساخت‌ها، از جمله زیرساخت‌های محاسبات ابری، بزرگ‌ترین مانع آن‌ها در راه استقرار در نظرسنجی هستند.

هدف AWS با وارد کردن مدل سفارشی، رفع این نیاز در عین حفظ سرعت و فاصله با رقبای ابری است. (مدیر عامل آمازون، اندی جاسی، در نامه سالانه اخیر خود به سهام‌داران، چنین پیش‌بینی‌هایی را گزارش کرد.)

برای مدتی، Vertex AI، آنالوگ Google به Bedrock، به مشتریان این امکانات مختلفی را می‌دهد. آن‌ها می‌توانند مدل‌های هوش مصنوعی مولد را آپلود کنند، آن‌ها را سفارشی کنند و از طریق API به آن‌ها سرویس دهند.

Databricks نیز مدت‌هاست که مجموعه ابزارهایی را برای میزبانی و تغییر مدل‌های سفارشی، از جمله DBRX خود که اخیراً منتشر شده، ارائه کرده است.

اظهارات فیلومین در مورد اقدام آمازون

فیلومین در پاسخ به این سوال که چه چیزی Import مدل سفارشی را متمایز می‌کند، اظهار داشت که آن، و به‌طور گستردهBedrock ، گستره و عمق بیشتری از گزینه‌های سفارشی‌سازی مدل را نسبت به رقبا ارائه می‌دهد. همچنین افزود که “ده‌ها هزار” مشتری امروزه از Bedrock استفاده می‌کنند.

فیلومین گفت: «شماره یک، Bedrock راه‌های مختلفی را برای مشتریان فراهم می‌کند تا با مدل‌های خدمات‌دهی برخورد کنند. شماره دو، ما مجموعه‌ای از گردش‌های کاری پیرامون این مدل‌ها داریم و اکنون مشتریان می‌توانند درست در کنار تمامی مدل‌های دیگری که قبلاً در دسترس داریم، قرار بگیرند.

یکی از چیزهای کلیدی که بیشتر مردم در این مورد دوست دارند این است که می‌توانند چندین مدل مختلف را با استفاده از گردش‌های کاری یکسان آزمایش کنند و سپس آن‌ها را به تولید برسانند».

او بدون پرداختن به جزئیات گفت، در مقایسه با نسخه پیش‌نمایش، Titan Image Generator در GA می‌تواند تصاویری با خلاقیت بیشتری تولید کند.

در اولین معرفی این مدل در نوامبر گذشته، مبهم بود که AWS دقیقاً از کدام داده‌ها در آموزش Titan Image Generator استفاده کرده است.

تعداد کمی از فروشندگان به‌راحتی چنین اطلاعاتی را فاش می‌کنند. آن‌ها داده‌های آموزشی را به‌عنوان یک مزیت رقابتی می‌بینند. بنابراین آن‌ها اطلاعات مربوط به آن را خصوصی و شخصی می‌دانند.

 

خط مقدم محافظت از امنیت کامپیوتر شما، استفاده از آنتی‌ویروسی است که قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد و مدام به‌روزرسانی شود. ما در مجموعه‌ی شیدافزار برای این نگرانی شما عزیزان، ضدویروس و امنیت اینترنتی شید را پیشنهاد می‌کنیم.

در نسخه امنیت اینترنتی شید شما می‌توانید در برابر ویروس‌ها ایمن باشید، در مقابل تهدیدهای اینترنتی محافظت شوید و نگران ایمنی خریدها، پرداخت‌ها و کارهای بانکی‌تان نباشید. همچنین کنترل برنامه‌های دستگاه‌تان را در دست بگیرید.

جهت آشنایی بیشتر با محصولات ما روی تصویر زیر کلیک کنید.

Sheed-antivirus-irani

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.