راهنمای بازارچه شید

نمای کلی بازارچه شید

بعد از نصب برنامه، برای راحت‌تر کار کردن با برنامه بهتر است ابتدا با نمای کلی آن آشنا شوید. نمای کلی برنامه از دو نوار اصلی در بالای صفحات برنامه تشکیل شده است (نوار ابزار و نوار عنوان) عکس‌های زیر نشان دهنده این دو آیتم است.

نوار ابزار :

نوار ابزار

نوار ابزار چندین علامت دارد که هر کدام  جداگانه توضیح داده خواهد شد.

 : این علامت بیانگر فهرست امکانات بازارچه شید است، با کلیک بر روی این دکمه، فهرست امکانات بازارچه شید نمایش داده می‌شود. (فهرست امکانات در بخش جداگانه‌ای توضیح داده خواهد شد.)

: این علامت بیانگر ورود به صفحه کاربری است، با انتخاب این دکمه به صفحه “ورود به حساب کاربری” هدایت می‌شوید.

 : این علامت بیانگر صندوق پیام‌های برنامه است. تمامی پیام‌های برنامه بازارچه شید در این قسمت نمایش داده می‌شوند. تا زمانی که پیغام خوانده نشود، تعداد پیغام‌های خوانده نشده بر روی خود این علامت نمایش داده می‌شوند، مثلا برای سه پیغام خوانده نشده به شکل روبرو خواهد بود

 : این شکل بیانگر علامت اصلی بازارچه شید است، با کلیک بر روی آن به صفحه منوی برنامه‌های بازارچه شید هدایت خواهید شد. (منوی برنامه‌های بازارچه شید، در بخش جداگانه‌ای توضیح داده خواهد شد.)

: در صورت مواجه شدن با خطا در برنامه، از طریق سایت شید افزار رایانه هم می‌توانید خطا را گزارش دهید. برای این کار این دکمه را فشار دهید.

: برای هدایت به بخش تنظیمات بازارچه شید، از این دکمه استفاده می‌شود.

: برای مخفی کردن برنامه است و بعد از انتخاب آن، علامت بازارچه شید فقط بر روی Taskbar نمایش داده می‌شود و با کلیک بر روی آن کل صفحه بازارچه شید، بر روی صفحه ویندوز نمایش داده می‌شود.

:با زدن این دکمه بازارچه شید بسته خواهد شد. مگر در حالتی که بازارچه شید در حال نصب یا حذف برنامه باشد که در این حالت با بستن بازارچه شید، برنامه کامل بسته نمی‌شود بلکه در TaskBar در سمت راست پایین صفحه قابل مشاهده خواهد بود.

نوار عنوان :

عنوان

نوشته‌های سمت راست نوار عنوان که در بالای هر صفحه نمایش داده می‌شود، شامل عنوان خود صفحه و موارد مربوط به همان صفحه است. ولی دو مورد زیر در تمامی صفحه‌ها به غیر از فهرست برنامه‌ها یکسان است.

 : با انتخاب این دکمه به صفحه اصلی (فهرست برنامه‌ها) هدایت می‌شوید.

 : این دکمه شما را به صفحه قبلی باز می‌گرداند.

علامت مشترکی که در تمامی صفحات برنامه مشاهده می‌شود:

 : در صفحات مختلف برنامه، روی هر تصویر قسمت سمت چپ پایین، این علامت دیده می‌شود که با کلیک بر روی آن لینکی در مورد آن تصویر باز خواهد شد. هم‌چنین با قرار دادن موس بر روی این علامت توضیح کوتاهی هم در مورد عکس به صورت سریع قابل مشاهده است.

پیغام‌ها در برنامه

در هر صفحه ممکن است با پیغام‌های مختلفی مبنی بر انجام موفقیت آمیز، بروز خطا، هشدار، اطلاع رسانی و …  روبرو شوید که هر کدام با رنگ جداگانه‌ای و متن‌های متفاوتی نمایش داده می‌شوند.

استفاده از رنگ‌ها در پیغام‌ها از قرار زیر است :

سبز = موفق

قرمز = خطا

نارنجی = هشدار

آبی = نمایش اطلاعاتی برای کاربر

-ToolTip :
یک پیام کوتاه تشریحی است که پس از قرار گرفتن موس بر روی یک علامت توسط کاربر، برای مدت زمان بسیار محدودی نمایش داده می‌شود. این نوع پیام برای ارائه اطلاعات مفید و تشریح عمل‌کرد دکمه‌های نوار ابزار و نوار عنوان و سایر قسمت‌های برنامه مانند آیکون‌ها و لینک‌ها، استفاده می‌گردد.

تپ