امنیت و هک, همه مطالب

دولت ژاپن جهت تامین امنیت سایبری المپیک ۲۰۲۰ دستگاه‌های اینترنت اشیاء را هک می‌کند.

امنیت سایبری

دولت ژاپن اصلاحیه‌‌ای را تصویب کرد که در راستای تلاش‌ها برای بهبود امنیت سایبری قبل از المپیک ۲۰۲۰ توکیو به کارکنان دولت اجازه نفوذ به دستگاه‌های اینترنت اشیاء را  می‌دهد.

مطالعه نمایید: ۴ نوع حمله‌ی سایبری که کاربر به‌احتمال‌زیاد با آن‌ها مواجه می‌شوید

بر اساس این قانون جدید که از ماه آینده اجرایی می‌شود، دستگاه‌های موجود در منازل و دفاتر مورد تفحص دولتی قرار خواهد گرفت.

بنا بر گزارش منبع خبری NHK World این امر به وسیله اعضای مؤسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات و به روش هک نام‌های کاربری و رمزهای عبور بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه مانند روترها و وب کم‌ها عملیاتی خواهد شد.

مطالعه نمایید: ده تا از آخرین و خطرناک‌ترین بدافزار و تهدیدهای ویروسی سال ۲۰۲۰

امنیت سایبری

بر اساس گزارشی از وزارت کشور و دفتر امنیت سایبری، دو سوم حمله‌های سایبری در ژاپن در سال ۲۰۱۶ بر دستگاه‌های اینترنت اشیاء متمرکز بودند.

این موضوع که دستگاه‌های این‌ چنینی در معرض خطر بیشتری در مراسم‌های بسیار مهم نظیر المپیک هستند باعث شده تا میل مقابله با اینگونه خطرات با درجه اضطرار بیشتری ایجاد شود.

مطالعه نمایید: خطرات نداشتن آنتی ویروس

رئیس اجرایی شرکت Bugcrowd می‌گوید:

«امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیاء یکی از بزرگترین چالش‌هایی است که ما امروز مواجه هستیم. این‌گونه دستگاه‌ها تا به امروز به شکلی افسار گسیخته و بدون نظارت رشد کرده‌اند. این موضوع به همراه این واقعیت که تعداد گسترده‌ای از انواع دستگاه‌ها در حال شبکه شدن و ارتباط با اینترنت هستند باعث ایجاد یک توفان امنیتی می‌شود. نیازی فوری به تغییر روش داریم.”

امنیت سایبری

وی ادامه می‌دهد:

«در ژاپن که به زودی با سیل توریست‌های المپیکی مواجه خواهد شد دولت تصمیمی قاطع گرفته است تا شهروندانش و توریست‌ها را امن‌تر کند. این بار اول نیست که دولت برای ارتقای سطح امنیت مداخله می‌کند. این روش شبیه حرکتی است که استرالیا در سال ۲۰۱۷ برای مقابله با کرم hajime انجام داد.

در حالی که در پیش گرفتن چنین روشی در این ابعاد بزرگ کم سابقه است اما بسیاری سازمان‌ها به دلیل موجهی از همین روش استفاده می‌کنند ولو اینکه در مقیاس کوچکتری باشد. بی‌احتیاطی کارمندان در حوزه امنیتی یکی از بزرگترین ریسک‌های امنیت سایبری برای بنگاه‌های تجاری می‌باشد. داشتن تدابیر امنیتی مستحکم و پیش‌گیرانه در این شرایط موضوعی حیاتی است.”

مطالب مرتبط

یک نظر در “دولت ژاپن جهت تامین امنیت سایبری المپیک ۲۰۲۰ دستگاه‌های اینترنت اشیاء را هک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.