امنیت و هک, همه مطالب

فیس بوک و احتمال لو رفتن عکس‌هایمان

باگ فیس بوک

فیس بوک اخیرا  خبری در مورد یک باگ منتشر کرد که باعث می‌شد عکس‌های بارگذاری شده که هنوز پست نشده‌اند در معرض دید عموم قرار گیرند. این باگ ۶/۸ میلیون نفر و ۱۵۰۰ برنامه که به فیس‌بوک متصل هستند را تحت تأثیر قرار می‌داد.

مطالعه نمایید: ۲۰ نمونه جالب از آمار بدافزار

این باگ تنها به مدت کمتر از دو هفته وجود داشت،‌ از ۱۳ تا ۲۵ سپتامبر.

همچنین در راستای اطلاع رسانی در مورد این باگ، فیس بوک یک صفحه مخصوص ساخته است که کاربران می‌‌توانند با مطالعه آن از احتمال لو رفتن عکسهای‌شان باخبر شوند. قسمتی از صفحه مذکور در ادامه می‌آید.

مطالعه نمایید: بدترین‌ رمز‌عبور‌های سال ۲۰۱۸

“ما به تازگی مشکلی را پیدا و برطرف کردیم که ممکن است برخی از برنامه‌های متصل به فیس بوک را متأثر کرده باشد. شما در گذشته به این برنامه‌ها اجازه دسترسی به عکسهایتان را داده بودید. فیس بوک معمولاً عکسهایی که در گاه نمایتان می‌گذارید را با این برنامه‌ها به اشتراک می‌گذارد اما این باگ امکان دسترسی برنامه نویس‌ها به عکس‌های دیگر را می‌داد، مثل عکس‌هایی که در stories گذاشتید یا آن عکس‌هایی که بارگذاری کردید ولی به اشتراک نگذاشته اید.

مطالعه نمایید:  بدافزار‌های دسامبر ۲۰۱۸

مشکل مذکور مرتبط با نحوه استفاده برنامه‌ها -مشروط به اجازه شما- از واسط‌های برنامه نویسی (API) ما برای دسترسی به عکس‌های گاه نمایتان می‌شد و ارتباطی به تنظیمات حریم شخصی پستهایتان ندارد. ما به خاطر این حادثه متاسفیم و دستور حذف کردن عکس‌ها را به برنامه نویس‌ها داده ایم. پس از آن برنامه نویسان قادر خواهند بود مطابق معمول فقط به عکس‌هایی که صراحتاً به اشتراک گذاشته‌اید دسترسی پیدا کنند.

کدام برنامه‌ها ممکن است که به عکس‌های دیگر من دسترسی پیدا کرده باشند؟

حساب کاربری فیس بوک شما تحت تأثیر این مشکل قرار نگرفته است و برنامه‌های مورد استفاده شما به عکس‌های دیگر شما دسترسی نداشته‌اند.

ما توصیه می‌کنیم که به برنامه‌هایی که عکسهایتان را با آن‌ها به اشتراک گذاشته‌اید وارد شوید و چک کنید که به کدام عکس‌ها دسترسی دارند. برای این کار به راهنمای فیس بوک مراجعه کنید.

سیاست نامه داده فیس بوک اطلاعات بیشتری در مورد نحوه دسترسی ما به اطلاعات شما و همچنین نحوه استفاده و به اشتراک گذاری آن‌ها در اختیارتان قرار می‌دهد و می‌توانید راه‌های تماس با ما را در آن بیابید.

برای بررسی حسابتان به این صفحه مراجعه کنید.

در آنجا جعبه کوچکی در پایین توضیحات خواهید دید که به شما می‌گوید آیا حساب شما تحت تأثیر قرار گرفته است و اگر بله در آن صورت چه کاری می‌توانید بکنید.

مطالب مرتبط

۲ نظر در “فیس بوک و احتمال لو رفتن عکس‌هایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.