اندروید, سخت‌افزار, همه مطالب

پیش‌نیازهای سخت‌افزاری برای اجرای برنامه‌های اندروید روی ویندوز 11

اجرای برنامه‌های اندروید روی ویندوز 11

می‌توانید با هشت گیگابایت رم نیز برنامه‌های اندرویدی را اجرا کنید اما برای اینکه اذیت نشوید مایکروسافت ۱۶ گیگابایت رم را توصیه می‌کند!

بله، درست است. ویندوز ۱۱ می‌تواند تعدادی برنامه‌های اندرویدی ثبت‌شده در فروشگاه آمازون را اجرا کند اما برای استفاده راحت به سخت‌افزاری نیاز دارید که از حداقل‌ها بالاتر باشد.

ویندوز ۱۱ در زمان انتشار با یک سری ملزومات حداقلی نسبتاً متوسط وارد شد. برای مثال داشتن یک پردازنده ۱ گیگا هرتزی دو هسته ای و ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت فضای حافظه داخلی. درحالی‌که بسیاری از رایانه‌های تجاری و غیرتجاری هم در آن زمان این ملزومات را برآورده نمی‌کردند.

اجرای برنامه‌های اندرویدی روی ویندوز ۱۱ به معنای دشواری‌های بیشتر است. این ویژگی اجرای برنامه‌های اندرویدی ، که به‌وسیله زیر-سیستم مخصوص فعال می‌شود، بسیار مورد تبلیغ قرار گرفت اما در نسخه نهایی اولی در پنجم اکتبر ارائه نشد. اما مایکروسافت این موضوع را در اواخر ماه جاری با یک نسخه جدید مخصوصاً اندروید آمازون رفع کرد.

توضیحات اولیه مایکروسافت در این زمینه حاوی یک مسیر ساده برای اجرای برنامه‌های اندرویدی بود:‌ «برنامه Amazon Appstore Preview را از فروشگاه مایکروسافلت نصب کنید و تمام»!

اما حالا یک صفحه مخصوص پشتیبانی راه‌اندازی شده که در آن، ویژگی‌های لازم بیان شده است. صفحه‌ای که در زمینه رم و انواع پردازنده و نوع فضای داخلی صحبت می‌کند.

این صفحه حاوی مطالبی است که برای دارندگان سخت‌افزارهای ارزان‌قیمت خوشایند نخواهد بود!

چراکه کاربر نه تنها به رم حداقلی ویندوز ۱۱ یعنی ۴ گیگابایت نیاز خواهد داشت بلکه ۸ گیگابایت اضافه هم برای اجرای برنامه‌های اندروید نیاز دارد. و این تازه حداقل‌هاست.

توصیه مایکروسافت این است که کاربر ۱۶ گیگابایت رم داشته باشد، که این مقداری از لپ‌تاپ surface پایین رده نیز به زور برنمی‌آید. به بیان دیگر، شاید کاربر مجبور به ارتقای رم یا کل کامپیوتر خود شود تا بتواند این حداقل ملزومات را برآورده کند.

اجرای برنامه اندروید روی لپ‌تاپ

اجرای برنامه‌های اندروید روی لپ‌تاپ‌ها

در مورد لپتاپ surface که بیان شد باید گفت که قیمت اولیه آن ۹۸۰ دلار است، و کاربر باید حدود ۱۵۰۰ دلار برای نوع ۱۶ گیگابایتی آن بپردازد . یعنی مدلی که بتواند برنامه‌های اندرویدی را روان اجرا کند.

ضمنا، حتی یک لحظه هم به استفاده از این ویژگی در کامپیوترهای Surface پایین رده رقیب کروم‌بوک نباید فکر کرد. زیرا این لپ‌تاپ‌ها پردازنده‌های سلرون اینتل را دارند که بسیار کم‌توان‌تر از پردازنده مورد توصیه مایکروسافت – یعنی نسل هشتم Core i3- است.

همچنین لپ‌تاپ دل Latitude 3120 و دیگر لپ‌تاپ‌های سری SE نیز دارای همین پردازنده ضعیف هستند.

پردازنده‌های دیگری که از این ویژگی ویندوز پشتیبانی می‌کنند این‌ موارد هستند:

AMD Ryzen 3000 به بالا و Qualcomm’s Snapdragon 8c به بالا.

همچنین کاربر نباید تلاش کنید که برنامه‌های اندرویدی را روی یک کامپیوتر با فضای دیسک سخت HDD اجرا کند زیرا که رایانه‌اش باید SSD داشته باشد.

به گفته مایکروسافت، کاربران برای اجرای برنامه‌های اندرویدی، نیاز به فعال‌سازی قابلیت ماشین مجازی ویندوز 11 دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.