امنیت و هک, همه مطالب

خالق آنتی ویروس مک ‌آفی در زندان خودکشی کرد

آنتی ویروس مک ‌آفی


جان مک آفی پدر آنتی ویروس و خالق آنتی ویروس مک ‌آفی است. او مدت کوتاهی بعد از شکست در دادگاه عدم استرداد به آمریکا، در زندانی در اسپانیا به زندگی خود پایان داد.

مطالعه نمایید: خطرات نداشتن آنتی ویروس

خودکشی خالق آنتی ویروس مک ‌آفی:

  مرگ او در ابتدا توسط  EL Pais و سپس توسط رویترز و نیویورک تایمز سپس از طریق نمایندگی مک ‌آفی گزارش شد.

براساس AP، رویترز و EL Pais کارکنان زندان، جنازه مک آفی را در سلولش، در حالی‌که خود را به دار آویخته بود، یافتند. سپس کارکنان درمانی اورژانس را خبر کردند ولی موفق به نجات جان او نشدند.

مطالعه نمایید: ۲۵ حقیقت جالب در مورد ویروس‌های کامپیوتری که باید بدانید

گزارش‌ها نشان می‌دهد که این اتفاق ساعاتی پس از خبر حکم دادگاه برای استرداد او به آمریکا، رخ داده است. او با محکومیتی مواجه بود که در صورت استرداد به آٰمریکا، می‌توانست ده‌ها سال زندان را به دنبال داشته باشد. پیگردهای فدرال، اتهامی را در ماه مارچ و اتهام دیگری را در ماه اکتبر علیه او بایگانی کردند. اتهام اول مدعی یک کلاهبرداری در رابطه با رمز ارزها و اتهام دوم مربوط به فرار از پرداخت مالیات میلیون‌ها دلار درآمد بود.

آنتی ویروس مک ‌آفیتاریخچه مختصری از فعالیت‌های مک‌ آفی

جان مک آفی در سال 1987، شرکت‌های وابسته مک آفی را که یک شرکت نرم افزاری بود پایه گذاری کرد و یکی از نخستین محصولات آنتی ویروس مک ‌آفی را تولید نمود. مک آفی این شرکت را تا سال  1994 که استعفا داد اداره کرد.

در آن زمان شرکت مک آفی توسط Intel به مبلغ 7.78 میلیارد دلار که در آن زمان رقم بالایی بود خریداری شد. جان مک آفی در آن زمان کل سهام خود را در این شرکت فروخته بود.

در اواسط سال 1990، او شرکتی را پایه‌گذاری کرد که PowWow  را روانه بازار کرد که یکی از نخستین اپلیکیشن‌های پیام رسانی فوری اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی بود  که تا حدی در زمان خود پیشرو بوده است. در سال 2000، او در ساخت نرم افزار دیوار آتش (فایروال)، ZoneAlarm سرمایه گذاری کرد و به هیات مدیره شرکت پیوست.

در سال ۲۰۰۹ وضعیت مک‌آفی  شروع به افت کرد و سرمایه او از نقطه اوج بیش از 100 میلیون به 4 میلیون تنزل پیدا کرد. او با فروش دارایی خود شروع به سرمایه‌گذاری در تجارت‌های مشکوکی از جمله سازنده آنتی بیوتیک‌های گیاهی کرد. همچنین یک برنامه صد دلاری مدعی آنتی NSA  به نام  D-Central کرد. این برنامه بعدها به عنوان یک اپلیکیشن اندروید به صورت رایگان در Google Play در دسترس قرار گرفت.

داستان عجیب جان مک آفی مدیر

در همان زمان، مک آفی با اتهامات قانونی زیادی روبرو شد که از جمله آن‌ها اتهام به قتل همسایه‌اش در کشور بلیز در آمریکای مرکزی بود. این رویداد باعث فرار او از کشور شد. ماجرای پیگیری قانونی او توسط این کشور تا ۱۴ ماه ادامه داشت.

سرانجام مک آفی در ماه اکتبر، بعد از یک تعقیب بین المللی در فرودگاه بارسلون دستگیر شد. او همواره برای اجتناب از استرداد به آمریکا تلاش می‌کرد. در روز چهارشنبه، رویتر گزارش کرد که استرداد او به آمریکا، توسط دادگاه عالی در اسپانیا تصویب شد. این تصمیم نشان داد که او احتمالا در دادگاه آمریکا هم با محکومیت سنگینی مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.