امنیت و هک, همه مطالب

تاثیر شیوع جهانی ویروس کرونا بر صنعت امنیت سایبری

ویروس

صنعت امنیت سایبری احتمالا تا به حال نقش مهم‌تری در محافظت سازمان‌های خطیر در برابر حملات سایبری ایفا نکرده است. بنابر گفته رییس یک‌ سازمان امنیتی ایرلندی مهاجمان سایبری در حال انجام حملات متعدد به سازمان بهداشت جهانی هستند و هم‌چنین افزایش قابل توجهی در موارد کلاه‌برداری به وسیله اخبار جعلی داروی ویروس کرونا دیده شده است.مطالعه نمایید: ویروس بیولوژیکی در مقابل ویروس رایانه: چرا درک هر دو امروز مهم است؟

در همین زمان ما شاهد نبوغ و یک تلاش جمعی از طرف افرادی با وجدان برای پیدا کردن راه حل هستیم.

به گفته وی متخصصان امنیت سایبری نقشی حیاتی در یافتن یک دارو برای ویروس کرونا ایفا می‌کنند. در نهایت راه حل نهایی از یک خط کد یا یک سیستم IT  به وجود خواهد آمد و این به معنای نیاز به امنیت بالای آن است.

هم‌چنین یک حقیقت تازه کشف شده هست که مرزهای کشوری دیگر مهم نیستند. در واقع این به معنای نیاز به مشارکت و ارتباط بیشتر در زمینه مقابله با این تهدید است و راه حل آن تنها در توانایی در ارتباط موثر در تحلیل داده‌ها و در توانایی تشخیص داده غلط از درست قرار دارد. باور است که این موضوع خوب و بد انسان‌ها را بروز خواهد داد.

در ارتباط با شباهت‌های بین بهداشت شخصی کرونایی و بهداشت سایبری نیز او نظریاتی دارد.

همان‌طور که فاکتورهای سرایت وجود دارد که می‌تواند به وسیله شخص مبتلا به وجود آید یک سیستم کامپیوتری نیز می‌تواند با سهل‌انگاری در به روز رسانی و محافظت مورد مخاطره قرار گیرد.

یک بازیگر کوچک می‌تواند یک حمله سایبری گسترده‌ای به وجود آورد.

«متاسفانه با این نظر من پیامی منفی به اشخاص باورمند به وجدان درست افراد خرابکار می‌فرستم.»

او سپس یک پیشگویی ترسناک کرد.

«خطر بزرگ به خصوص مرتبط با بخش مالی خواهد بود چرا که نفوذ گران به شدت سازماندهی شده‌اند …می‌دانیم که اصول اولیه بهداشت سایبری می‌تواند بیشتر این افراد بد را متوقف کند اما بزرگان حرفه ای‌تر آن‌ها در حال آماده‌سازی برای انجام حملات گسترده‌تر و پیچیده‌تر هستند.»

اما فراتر از بخش مالی، بخش بهداشت نیز یک هدف بزرگ برای آن‌هاست.ویروس

 
جغرافیای سیاسی امنیت سایبری


در زمینه ادوارد اسنودن و ارتباط او با این موضوع نیز وی نظرات جالبی دارد.

«من فکر می کنم او به دنیا خدمت بزرگی کرد.»


«من دو بار با وی مصاحبه کرده‌ام. او شخصی بسیار خوب و باهوش است… متوجه انگیزه‌های او و عطش او هستم.»

«اسنودن توجه عموم را به این موضوع جلب کرد که چیزهایی آن طور که باید پیش نمی‌رفت. او به دنیا لطف بزرگی کرد و به ما فرصت داد تا در مورد وضعیت حریم خصوصی بازاندیشی کنیم.»

مطالعه نمایید:

در مورد آینده اسنودن وی گفت که باور دارد  که اسنودن خواهان بازگشت به آمریکا در صورت ضمانت عدم شکنجه است. او فکر می‌کند بر اساس نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شاید اسنودن بخشیده شود.

درباره ارتباط جغرافیای سیاسی و نحوه پاسخگویی آمریکا به شیوع ویروس کرونا و اهمیت یک رییس ارشد بخش امنیت نیز وی نظراتی داد.

به نظر وی این موضوع بسیار مهمی است و اشاره کرد  که بسیاری از حرکات نفوذگران بر اساس غرور ملی شکل می‌گیرد.

او نفوذ گران را به نفرات المپیک تیم کشورشان تشبیه کرد و افزود «زمانی ما شاهد بروز حملات زیادی از طرف چین بودیم متوجه شدیم که بیشتر آن ناشی از غرور ملی بود. بحث پول مطرح نبود و بحث شهرت نبود…چین یا نیجریه یا روسیه،‌ بخش عمده حملات آنان به دلیل افتخار ملی بود.

به اعتقاد وی در هر بحرانی و هر چالشی یک فرصت نیز وجود دارد و در مورد کووید هم این حالت وجود دارد.
ویروس
مدیر ارشد بخش امنیت و مدیریت خطر


به اعتقاد وی مدیر ارشد بخش امنیت در نهایت به یک اندازه سیاست‌مدار و تاجر است. هم‌چنین یک منصب رهبر تجارت محسوب می‌شود.

«این شخص باید ایده‌هایی را بتواند درون سازمان تبلیغ کرده و بفروشد. … بتواند با بقیه همکاری کرده و مجموع آرای متفاوت را جمع کرده  تا بتواند مدل بیزنس را پشتیبانی و درک کند.»

«مدیر ارشد بخش امنیت گاهی شخصی با یک شخصیت بزرگ است، گاهی شخصی با تعامل خوب با مردم است، یک انتقال دهنده خوب و یک خبره تجاری است. این‌ها صفات مهمی است که باید در یک مدیر ارشد بخش امنیت وجود داشته باشد.»مطالب مرتبط

۴ نظر در “تاثیر شیوع جهانی ویروس کرونا بر صنعت امنیت سایبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.